Наука

Контактні лінзи дозволять дальтонікам розрізняти кольори

Новий прототип контактних лінз дозволить дальтонікам розрізняти кольори. Лабораторне моделювання показало, що вони покращують сприйняття кольорів до десяти разів.

Зазвичай око людини може розрізняти близько 1 млн кольорів. Новий тип контактних лінз може відновити частину цього діапазону у людей з колірною сліпотою, сприйняття яких обмежено в деяких частинах спектру.

Рішення для деяких типів сліпоти вже доступно у вигляді розумних сонцезахисних окулярів з частотною фільтрацією. Тепер же інженери Шарон Карепов і Тал Елленбоген з Тель-Авівського університету в Ізраїлі придумали спосіб перенесення кольорнокоректуючі плівки на поверхню контактних лінз.

Дослідники пояснили, що колірна сліпота виникає з-за кількох порушень, коли зорова система невірно визначає різні довжини хвиль світла. В задній частині очного яблука розташовані рецептори — три типи світлочутливих конусних клітин, які поглинають хвилі і передають повідомлення про це в мозок.

Перший тип пігменту має максимум чутливості до коротких типів хвиль, другий — до середніх, а третій — до довгих. Люди без порушень зору мають у колбочках всі три пігменти у необхідній кількості. Однак коли частина або весь пігмент відсутній, то виникають проблеми зі сприйняттям кольорів. Найчастіше — при сприйнятті середніх або довгих хвиль.

Контактные линзы позволят дальтоникам различать цвета

Кілька років тому матеріалознавець Дон Макферсон прийшов до висновку, що суміш рідкоземельних металів, вбудованих в прозорий матеріал, може розсіювати хвилі таким чином, що досягається правильний рівень фільтрації світла. Цей метод використовували в своїх лінзах і дослідники з Ізраїлю. Вони також покладаються на оптичні властивості мета-поверхонь, які призначені для зміни способу відображення і проходження світла в матеріалі.

«У наших контактних лінзах використовуються мета-поверхні на основі золотих еліпсів нанометричного розміру, щоб створити індивідуальний, компактний та довговічний спосіб усунення передачі кольору», — відзначили дослідники.

Лінза ще не довела свою ефективність у клінічних випробуваннях. Лабораторне моделювання з допомогою тесту показало, що вони можуть допомогти поліпшити сприйняття кольору до десяти разів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button