Всесвіт

Астероїд Апофіс виключили з числа потенційно небезпечних (відео+фото)

Нові спостереження за астероїдом Апофіс, який зближається із Землею, допомогли краще розрахувати його траєкторію і показали, що в доступному для огляду часу його падіння можна не чекати.

© NASA, JPL-Caltech

Після відкриття астероїда (99942) Апофіс він став об’єктом загального інтересу як один з найбільш потенційно небезпечних небесних тіл. Попередні розрахунки його траєкторії передбачали, що під час майбутніх зближень з нашою планетою в 2029, 2036 або 2068 роках астероїд має нульові шанси впасти на неї. Удар тіла діаметром понад 300 метрів здатний викликати глобальну катастрофу.

На щастя, незабаром більш пильні спостереження за Апофісом дозволили точніше розрахувати його рух і показати, що ні в 2029-му, ні у 2036-му на Землю він не впаде. Залишалася ще загроза 2068-го, однак тепер, завдяки новій роботі вчених з Центру вивчення навколоземних об’єктів (CNEOS), ми можемо бути спокійні і за нього. «Наші розрахунки показують, що ніякого ризику в найближчу сотню років немає»,говорить Давида Фарнокья (Davide Farnocchia), один з авторів дослідження.

 © NASA, JPL-Caltech

П’ятого березня цього року Апофіс здійснив чергове – досить віддалене – зближення, підійшовши приблизно на 17 мільйонів кілометрів, майже в 50 разів дальше від Місяця. У цей час вчені спостерігали за його рухом, відправляючи радарні сигнали за допомогою радіоантени обсерваторії Goldstone і отримуючи відбиті хвилі за допомогою Green Bank Telescope. Це дозволило отримати знімки з роздільною здатністю менш як 39 метрів, краще розглянути сам астероїд, його обертання, оцінити швидкість і відстань до нього.

© NASA, JPL-Caltech, NSF, AUI, GBO

На знімках видно витягнута форма небесного тіла, очевидно, що складається з двох «злиплих» частин. Крім того, уточнені моделі різко знизили невизначеність розрахунків майбутньої траєкторії Апофіса. Його проліт в 2029-м тепер прогнозується з точністю до декількох кілометрів, а дані про проліт 2068-го дозволяють впевнено сказати, що зіткнення і тоді годі й очікувати.

Нагадаємо, під час тісного зближення в 2029 році Апофіс пройде на відстані менш як 32 тисяч кілометрів від поверхні Землі, опинившись ближче, ніж навіть деякі супутники, що працюють на геосинхроній орбіті. В цей час його буде видно навіть неозброєним оком. Однак небезпеки ні тоді, ні в більш пізні зближення, які відбудуться в найближчі сто років, він не представляє. Більш того, CNEOS видалив Апофіс із списку потенційно небезпечних об’єктів, орбіти яких в майбутньому можуть небезпечно зблизитися з Землею.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button