Всесвіт

Зникнення Юпітера призведе до глобальної катастрофи на Землі

Безумовно, основною планетою в Сонячній системі є Земля, проте головним захисником «блакитної кулі» виступає Юпітер. Вважається, що цей газовий гігант оберігає Землю від астероїдів, притягаючи їх до себе. Але виявилося, це не єдина загроза, через яку людство може зникнути.

Вчені припустили, що ж станеться, якщо Юпітер раптово зникне. А спочатку відбудуться збурення в поясі астероїдів, який знаходиться між планетами земного типу і газовими гігантами.

 

Астероїди кинуться до Сонця, але багато з них почнуть падати на Марс, Венеру і Землю. Це викличе глобальну катастрофу, яка вирувала в минулому. Пам’ять про неї збереглася на поверхні Місяця, який вкритий численними кратерами.

Крім того, рік на Юпітері триває 11,8 земних років. Парадоксально, але стільки ж тривають цикли сонячної активності. І якщо Юпітер зникає, то на Землю крім астероїдів обрушаться потоки сонячної плазми.

Однак Юпітер нікуди зникати не збирається. Його, звичайно, можуть виштовхнути, наприклад, блукаючі зірки, але тоді астероїди і сонячна плазма виявляться не такими великими загрозами порівняно з космічною катастрофою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button