Всесвіт

Астероїд помітили за кілька годин до зіткнення із Землею

11 березня в небі на північ від Ісландії був помічений 3-метровий астероїд. Цікаво, що астрономи помітили його всього за кілька годин до того, як він увійшов в атмосферу Землі.

asteroid Фото Від Sergydv

Дослідники поки не знають, чи впав астероїд у воду біля узбережжя Ісландії або ж згорів в атмосфері.

Як повідомляє Gizmodo, астероїд першим помітив астроном Крістіан Сарецький (Krisztiаn Sаrneczky) в угорській обсерваторії, який вказав на “яскравий і швидко рухомий об’єкт” в нічному небі. Об’єкт отримав назву Sar2593.

Спочатку дослідники оцінили ймовірність зіткнення астероїда з Землею менш ніж в 1%. Однак пізніше аналіз показав, що Sar2593 насправді матиме 100-відсоткову ймовірність зіткнення, приземлившись десь недалеко від Північної Ірландії.

Згідно з оцінками вчених, десь між 21:21 і 21: 25 за всесвітнім координованим часом об’єкт зіткнувся з Землею. Дослідники все ще не знають, згорів він в атмосфері або ж впав у воду. Будь-які відео – або фото – докази відсутні.

Однак системи вловили ознаки сильного удару біля узбережжя Ісландії (удару з виділенням енергії від 2 до 3 кілотонн в тротиловому еквіваленті). Ймовірно, це не просто збіг.

Нині Європейське космічне агентство намагається дізнатися більше подробиць про цей астероїд і запитує кадри від очевидців, хоча і визнає, що навряд чи комусь вдалося зняти об’єкт через віддаленість місця.

Дослідники також відзначають, що необхідні додаткові інструменти для виявлення таких об’єктів. Європейське космічне агентство планує побудувати телескоп Flyeye в Італії, який допоможе астрономам стежити за нічним небом і «зменшить ймовірність того, що ми пропустимо який-небудь цікавий об’єкт».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button