Всесвіт

Знайдено гігантську космічну структуру: вона в 20 разів більша за Чумацький Шлях

Використовуючи телескоп FAST, китайські вчені виявили найбільшу структуру атомарного газу і вивчили її. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

Використовуючи 19-променевий приймач сферичного телескопа з п’ятисот метровою апертурою (FAST) вчені провели спостереження і картографування 21-сантиметрового лінійного випромінювання в районі знаменитої компактної групи галактик «квінтет Стефана». У підсумку, астрономи виявили дуже велику атомарну газову структуру протяжністю близько 2 млн світлових років. Це приблизно в 20 разів більше Чумацького Шляху. Результати вчених опубліковані в журналі Nature. Виявлена структура атомарного газу – найбільша з тих, які коли-небудь знаходили навколо групи галактик.

Атомарний газ – основний матеріал, з якого формуються всі галактики. Їх еволюція, це, в основному процедура акреції атомарного газу з міжгалактичного середовища і подальшого перетворення його в зірки.

З цієї причини спостереження і дослідження атомарного газу в галактиках і навколо них має вирішальне значення для вивчення моделей утворення і еволюції скупчення зірок. Найпряміший метод дослідження атомарного газу – це спостереження випромінювання атомарного водню у вигляді тонкої структури довжиною 21 см в радіодіапазоні.

Нині FAST є найбільшим і найбільш чутливим радіотелескопом з однією тарілкою в світі, а його 19-променевий приймач є найбільшою багатопроменевою опромінюючою решіткою L-діапазону для спостережень з лінією 21 см. Повне введення в експлуатацію 19-променевого приймача FAST відкриває нове вікно для вивчення атомарного газу у Всесвіті, особливо для дифузного газу низької щільності далеко від галактик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments