Всесвіт

Форма геліосфери навколо Сонячної системи виявилася дивною

Вчені визначили найбільш вірогідну форму геліосфери, що оточує Сонячну систему. Створена Сонцем, ця велика захисна область складається із заряджених сонячних частинок і магнітних полів, які блокують деякі з високоенергетичних космічних променів, що виходять з міжзоряного простору.

Довгий час вчені вважали, що геліосфера, швидше за все, являє собою краплю з заокругленим краєм, але тепер нове дослідження поставило під сумнів цю ідею – замість цього передбачається, що форма цієї захисної області може бути набагато більше дивною, ніж вважалося раніше.

Визначити її форму, безумовно, непросто, особливо з урахуванням того, що тільки два космічних корабля – «Вояджер-1» і «Вояджер-2» – фактично виміряли її краї безпосередньо, надавши мало даних для роботи.

Для нового дослідження вчені вирішили визначити форму геліосфери іншими способами, наприклад, вивчаючи вимірювання галактичних космічних променів, що виходять з глибокого космосу.

Вони також вивчили «захоплюючі іони» (які несуться сонячним вітром), виміряні зондом NASA New Horizons Pluto.

Зрештою, розуміння форми геліосфери особливо корисно тому, що це дозволяє вченим краще відображати, які галузі космосу захищені від галактичних космічних променів – що може виявитися неоціненним при плануванні майбутніх космічних місій.

Це також допомагає краще зрозуміти Сонячну систему в цілому.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button