Наука

Астероїд, що знищив динозаврів формує спільноти мікроорганізмів

Вивчаючи спільноти мікроорганізмів на дні кратера Чіксулуб, дослідники виявили, що астероїд досі впливає на те, які типи бактерій присутні в його середовищі.

Після падіння астероїда, який знищив динозаврів, в кратері майже на мільйон років виникло стерильне середовище. Коли там почали з’являтися бактерії, їх середовище виявилися дуже специфічним.

Через виділення великої кількості тепла і високого тиску, в місці удару астероїда, що утворив кратер Чіксулуб, виникла область локального вимирання мікроорганізмів. Вона залишалася стерильною протягом багатьох років, однак приблизно через мільйон років після цього кратер охолов до температури, досить низької для повернення бактерій і їх розвитку в ізоляції від життя на поверхні Землі протягом останніх 65 мільйонів років.

Тепер дослідники знайшли бактерії в бідних поживними речовинами й ще відносно гарячих (близько 70°C) гранітних породах в нижній частині кратера. Виявилося, що вони значно відрізняються від бактерій в шарі породи, що заповнювала кратер відразу після удару і від організмів, знайдених в морських відкладеннях в жерлі мільйони років по тому.

Отримані результати дали уявлення про мікробне життя в екстремальних умовах і про те, як життя відновлюється після таких подій, як удари астероїдів. Оскільки глибинна бактеріальна біосфера відіграє важливу роль у глобальному вуглецевому циклі, її аналіз цікавий з точки зору того, як мікробні спільноти можуть відновлюватися після таких катастрофічних геологічних подій.

У зв’язку зі наростальною стурбованістю з приводу можливих екологічних лих, створених людиною, або падіння астероїда, дослідження того, як життя на Землі відреагувала на великі природні, екологічні та еволюційні зміни, такі, як масові вимирання, має вирішальне значення для глибшого розуміння стійкості життя на Землі.

Стаття вчених опублікована в журналі Frontiers in Microbiology.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button