Наука

Вчені: Миші здатні спілкуватися на підвищених тонах

Вчені з Австрії в ході досліджень визначили, що миші здатні спілкуватися на підвищених тонах. Найчастіше підвищення частоти відбувається під час звернення до особи протилежної статі.

Вчені зацікавилися вокалізацією мишей. Для того щоб з’ясувати, які звуки здатна видавати звичайна миша, було проведено спостереження за поведінкою потомства дикої миші, вирощеної в лабораторії. Наукові співробітники записали звуки, що видаються 40 особинами, серед яких були як самці, так і самки. Застосування методу спектрографічного аналізу допомогло встановити різницю у звучанні під час спілкування гризунів.

Вчені встановили, що миші переходять на підвищені тони лише тоді, коли спілкуються з протилежною статтю. Людське вухо сприймає таку бесіду як пташину трель. Під час спілкування самці видають звук з більшою амплітудою, якщо ж вони звертаються до самки, звукові сигнали досягають найвищої частоти вокалізації. Таким ультразвуком гризуни попереджають про небезпеку, привертають до себе увагу партнера і взаємодіють в групі родичів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button