Здоров'я

Медичні маски зменшують кількість вдихуваних частинок COVID-19 в тисячу разів

 

Медичні маски виявилися ефективні в боротьбі проти поширення коронавірусу: вони зменшують кількість  вірусних частинок, що вдихаються в тисячу разів.

Медики та епідеміологи під керівництвом Марко Хорти з Інституту Освальдо Круза в Бразилії отримали перші прямі свідчення того, що маски значно зменшують кількість частинок коронавірусу, які видихають люди з COVID-19.

До перевірки медиків підштовхнули численні суперечки з приводу необхідності носіння маски.

“Суперечки про те, чи можуть маски зупинити передачу коронавірусу, тривають вже багато місяців. Однак ніхто чомусь не перевіряв їх ефективність на реальних пацієнтах. Наш експеримент показав, що маски зменшують кількість частинок SARS-CoV-2, які видихають хворі, приблизно на три порядки” – текст дослідження.

У дослідженні брали участь 45 осіб, частина з яких хворіли COVID-19. Випробовуваних попросили прийти в лабораторію в масках і респіраторах. Там з їхніх облич, а також внутрішніх і зовнішніх сторін засобів захисту зібрали мазки.

В результаті з’ясувалося, що на зовнішній поверхні маски слідів РНК коронавірусу практично не було навіть в тих випадках, коли пацієнт страждав від явної форми COVID-19. Автори підрахували, що кількість частинок вірусу зменшилася приблизно в тисячу разів. Це було характерно як для відносно дорогих респіраторів, так і для простих хірургічних масок.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button