Головна / Всесвіт / Астрофізик описав сценарій польоту до центру Галактики

Астрофізик описав сценарій польоту до центру Галактики

Американський астрофізик Кіп Торн описав теоретично можливий політ людини до центру Галактики. Для того, щоб дістатися туди, людям з Сонячної системи, які знаходиться практично на краю Чумацького Шляху довелося б подолати 30 000 світлових років, і з технічної точки зору це здається неможливим, але вчений запропонував свій сценарій розвитку подій.
\Астрофизик описал сценарий полёта к центру Галактики

Насамперед, зазначає автор книги «Наука за кадром», швидкість космічного апарату, на якому людина забажає досягти центру Галактики, повинна наблизитися до швидкості світла. Астрофізик описав три типи двигунів: на термоядерній тязі, з сфокусованим за допомогою величезної лінзи лазером, а також складним з двох обертових чорних дір з дуже сильними еліптичними орбітами.

Після отримання досить швидкохідного космічного апарату, позбавленого проблем з паливом і безпечного в плані радіації, далі за сценарієм вченого – визначення правильного шляху до центру Чумацького Шляху. Летіти слід по прямій, не побоюючись зіткнення з демонстрованою в кінофантастиці безліччю космічних об’єктів. Орієнтиром має стати сузір’я Стрільця. Після Нептуна астронавти потраплять в пояс Койпера, потім перетнуть хмара Оорта і так далі.

Після того як сила тяжіння світила стане настільки слабка, що можна буде не враховувати на тлі гравітації інших зірок, людина зможе вилетіти за межі Сонячної системи і досягти міжзоряного середовища, але станеться це не раніше, ніж через два роки після старту польоту на навколо світловій швидкості. Першими привабливими об’єктами стануть альфа Центавра і планета проксима Центавра b. Під час польоту можна буде розглянути найближчі туманності й зоряні скупчення — Лагуну, Орел, Омегу, Потрійну, а також зустріти чорні діри.

Підступаючи до ядра Галактики, так званого міхура з безліччю зірок, людина опиниться в дуже яскравому освітленні, адже щільність «населення» там – у 20 000 разів вище, ніж у тій частині Чумацького шляху, де розташована Сонячна система. У самому центрі Галактики знаходиться найсильніше джерело радіохвиль – Стрілець А, навколо якого зі швидкостями до 1 000 км /с обертаються зірки. Багаторічні дослідження вчених дають привід вважати, що маса об’єкта – близько 4 000 000 сонць. Імовірно, це надзвичайно масивна чорна діра, а тому від неї виходить найсильніша сила тяжіння. Саме такий об’єкт і належить облетіти космонавтам. На цьому опис сценарію польоту до центру Галактики астрофізик закінчує.