Всесвіт

Астрофізик описав сценарій польоту до центру Галактики

Американський астрофізик Кіп Торн описав теоретично можливий політ людини до центру Галактики. Для того, щоб дістатися туди, людям з Сонячної системи, які знаходиться практично на краю Чумацького Шляху довелося б подолати 30 000 світлових років, і з технічної точки зору це здається неможливим, але вчений запропонував свій сценарій розвитку подій.
\Астрофизик описал сценарий полёта к центру Галактики

Насамперед, зазначає автор книги «Наука за кадром», швидкість космічного апарату, на якому людина забажає досягти центру Галактики, повинна наблизитися до швидкості світла. Астрофізик описав три типи двигунів: на термоядерній тязі, з сфокусованим за допомогою величезної лінзи лазером, а також складним з двох обертових чорних дір з дуже сильними еліптичними орбітами.

Після отримання досить швидкохідного космічного апарату, позбавленого проблем з паливом і безпечного в плані радіації, далі за сценарієм вченого – визначення правильного шляху до центру Чумацького Шляху. Летіти слід по прямій, не побоюючись зіткнення з демонстрованою в кінофантастиці безліччю космічних об’єктів. Орієнтиром має стати сузір’я Стрільця. Після Нептуна астронавти потраплять в пояс Койпера, потім перетнуть хмара Оорта і так далі.

Після того як сила тяжіння світила стане настільки слабка, що можна буде не враховувати на тлі гравітації інших зірок, людина зможе вилетіти за межі Сонячної системи і досягти міжзоряного середовища, але станеться це не раніше, ніж через два роки після старту польоту на навколо світловій швидкості. Першими привабливими об’єктами стануть альфа Центавра і планета проксима Центавра b. Під час польоту можна буде розглянути найближчі туманності й зоряні скупчення — Лагуну, Орел, Омегу, Потрійну, а також зустріти чорні діри.

Підступаючи до ядра Галактики, так званого міхура з безліччю зірок, людина опиниться в дуже яскравому освітленні, адже щільність «населення» там – у 20 000 разів вище, ніж у тій частині Чумацького шляху, де розташована Сонячна система. У самому центрі Галактики знаходиться найсильніше джерело радіохвиль – Стрілець А, навколо якого зі швидкостями до 1 000 км /с обертаються зірки. Багаторічні дослідження вчених дають привід вважати, що маса об’єкта – близько 4 000 000 сонць. Імовірно, це надзвичайно масивна чорна діра, а тому від неї виходить найсильніша сила тяжіння. Саме такий об’єкт і належить облетіти космонавтам. На цьому опис сценарію польоту до центру Галактики астрофізик закінчує.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button