Всесвіт

Таємниці, які космос поки не розкриває (відео)

Людина лише нещодавно близько познайомилася з космосом, і за кілька десятиліть, що минули з моменту першого польоту, вчені зробили чимало відкриттів. Тим не менш, поки космічний простір — колосальна загадка для фахівців-космологів, і багато процесів, що відбуваються поза Землею, ми пояснити не можемо.

1. Кілька років тому було доведено, що частина Чумацького шляху якби «висмоктується» у космос, при цьому галактика залишає після себе «космічне сміття». Чому це відбувається, поки неясно.

2. Астрономи знають, що є скупчення галактик, які рухаються до однієї точки в просторі подібно колоні. Цей рух називають «темним потоком», але причини його невідомі. Згідно з однією з теорій ще до Великого вибуху ранній Всесвіт був схожий на піну, в якій було незліченно багато бульбашок. Після Великого вибуху одна з бульбашок розширилася і перетворилася в наш Всесвіт. А ось «темний потік» — це стежка, що веде в інший такий же міхур, тобто фактично в паралельний Всесвіт.

3. Не меншою оповита таємницею «темна матерія», частина Всесвіту, схожа з велетенською павутиною, яка з’єднує галактики, що рухаються. Згідно з дослідженнями все, що ми бачимо в космічному просторі — зірки, планети і галактики — становлять 5 відсотків загальної маси Всесвіту. А ось на «темну матерію» припадає цілих 25 відсотків. Але побачити «темну матерію» ми на даному етапі розвитку науки не можемо і тим більше не можемо зрозуміти, що ж це таке.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button