Всесвіт

Астрофізики знайшли «невловиму матерію» в нашому Всесвіті

Дослідники вперше представили докази присутності гарячого газу в «космічній павутині» і змогли безпосередньо виміряти його температуру.

Виявити відсутню матерію вдалося по рентгенівському випромінюванню / Phys.org

На думку вчених, приблизно 40% від звичайної матерії – з якої складаються зірки, планети й галактики – все ще залишаються невиявленими. Ця матерія, відповідно до загальноприйнятих поглядів, прихована від нас у вигляді надгарячого газу в так званих галактичних нитках, або ж філаментах.

Французькі вчені з Інституту космічної астрофізики заявили, що статистичний аналіз даних двадцятирічної давності допоміг їм вирішити загадку невловимої речовини. Робота дослідників опублікована в виданні Astronomy & Astrophysics.

Галактики розподілені по нашому Всесвіту у вигляді складної мережі вузлів, з’єднаних вищезгаданими філаментами і відокремлених один від одного войдами – великими порожнечами. Вважається, що галактичні нитки вміщають майже всю звичайну – так звану баріонну, що складається з протонів, нейтронів і електронів – матерію Всесвіту в вигляді дифузного гарячого газу.

Однак виявити цей газ дуже складно. Випромінювані ним електромагнітні сигнали слабкі, і це призводить до того, що ми не можемо побачити близько 40% речовини. У новому дослідженні астрофізики показують, що баріони гарячого газу можна виявити по рентгенівському випромінюванню.

Дані для вивчення були зібрані в рамках третьої фази Слоуновського цифрового небесного огляду (Sloan Digital Sky Survey-III). Це широкомасштабне дослідження спектрів галактик і зірок за допомогою 2,5-метрового ширококутного телескопа в обсерваторії Апачі-Пойнт у штаті Нью-Мексико.

Французьких астрофізиків цікавили в першу чергу дані про 15 000 галактичних ниток, зібрані в ході цієї фази. Використовуючи просторову кореляцію між положенням волокон і пов’язаним з ними рентгенівським випромінюванням, вчені зробили те, чого до них нікому не вдавалося. Вони вперше представили докази присутності гарячого газу в «космічній павутині» і змогли безпосередньо виміряти його температуру.

Ці результати підтверджують дані попередніх досліджень, проведених тієї ж дослідницькою групою і заснованих на непрямому виявленні гарячого газу в філаментах через його вплив на космічне мікрохвильове реліктове випромінювання. Нова робота відкриває шлях для більш докладного вивчення матерії в нашому Всесвіті.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button