Всесвіт

Злиття двох галактик сяє на новому знімку «Вебба» (фото)

НАСА опублікувало новий знімок, отриманий космічним телескопом. На зображенні дві спіральні галактики, що зливаються одна з одною.

Космічний телескоп «Джеймс Вебб» спостерігав галактику Arp 220, що формується в результаті злиття двох спіральних галактик. Світність ультраяркої інфрачервоної галактики порівнянна з сяйвом більше трильйона зірок, подібних Сонцю. Це більш ніж в 100 разів яскравіше Чумацького Шляху.

Галактика Arp 220 розташована приблизно в 250 млн світлових років від Сонця в сузір’ї Змії. Вона почала формуватися близько 700 млн років тому через злиття двох окремих галактик. Ця подія викликала вибух зореутворення. Вчені нарахували близько 200 величезних зоряних скупчень, які знаходяться в щільній курній області діаметром близько 5 000 світлових років (5% діаметра Чумацького Шляху).

Яскраве сяйво галактики Arp 220. Зображення: NASA, ESA, CSA, K. Pontoppidan (STScI), A. Pagan (STScI)

Це не перше спостереження за яскравою галактикою. При дослідженні Arp 220 за допомогою радіотелескопів вчені знайшли близько 100 залишків наднових на площі менше 500 світлових років. Аналіз галактики в ультрафіолетовому і видимому спектрі за допомогою космічного телескопа «Хаббл» показав ядра двох вихідних галактик, розташовані на відстані 1200 світлових років один від одного.

Кожне з ядер має обертове зіркоутворююче кільце, що випускає сліпуче інфрачервоне світло. Вчені використовували чутливі до цього типу випромінювання прилади телескопа «Джеймс Вебб» для вивчення цих структур. Яскраве світло, який домінує на цьому зображенні, показує активне зореутворення в цих кільцях.

На околицях цього злиття космічний телескоп виявляє слабкі приливні хвости або матеріал, що витягається з галактик під дією гравітації. Вони показані на зображенні синім кольором. Червоно-помаранчеві об’єкти, які з’являється в потоках і нитках на знімку галактики, показують органічні елементи. Дослідники продовжать аналізувати зібрані дані, щоб дізнатися більше про злиття масштабних структур у Всесвіті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button