Всесвіт

У лабораторії протестували створення дорожньої плитки лазером на Місяці (фото+відео)

Інженери протестували створення придатних для руху поверхонь за допомогою плавлення штучного місячного пилу потужним лазером.

Будівництво повноцінної місячної бази і освоєння супутника Землі зажадає створення мережі доріг, по яких буде рухатися дослідний і обслуговуючий транспорт. Дрібний, абразивний і липкий пил, що формується з місячного реголіту, загрожує нормальній роботі транспорту, забиває щілини і веде до перегріву приладів. Інженери пропонують використовувати лазерне спікання для створення дорожньої плитки, придатної для руху машин місячної місії.

Спікання аналога місячного реголіту лазером

Консорціум PAVER, який об’єднує представників Європейського космічного агентства (ЄКА), німецьких і австрійських дослідників, використовував 12-кіловатний лазер на вуглекислому газі для плавлення імітації місячного пилу в скляну тверду поверхню. Вона підійде в якості плитки для будівництва мощених поверхонь на поверхні Місяця.

На практиці ми б не стали розміщувати на Місяці лазер на вуглекислому газі. Замість цього нинішній лазер служить джерелом світла для наших експериментів, замінивши місячне сонячне світло, яке можна сконцентрувати за допомогою лінзи Френеля діаметром в пару метрів, щоб зробити еквівалентну плавлення на поверхні Місяця, – говорить Адвеніт Макайя, інженер ЕКА

Спікання аналога місячного реголіту лазером. фотографії: PAVER Consortium

Методом проб і помилок інженери розробили стратегію використання лазерного променя діаметром 4,5 см для створення трикутних геометричних фігур з порожнистим центром діаметром приблизно 20 см. Їх можна з’єднати, щоб створити тверді поверхні на великих ділянках місячного грунту. Такі поверхні будуть служити дорогами або посадковими майданчиками.

Приклад мощення за допомогою плитки з реголіту. фотографія: PAVER Consortium

Експерименти показали, що повторний нагрів охолодженої ділянки може привести до розтріскування матеріалу. Щоб цього уникнути, інженери використовували геометрію плавлення, що включає мінімальну кількість перетинів.

Глибина одного шару розплаву становить близько 1,8 см, побудовані конструкції і дороги можуть складатися з декількох шарів, в залежності від необхідних сил навантаження. За оцінками команди, посадковий майданчик площею 100 м кв і товщиною 2 см з щільного матеріалу можна побудувати за 115 днів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button