Всесвіт

Розкрито таємницю утворення величезної хмари на межі Сонячної системи

Вчені Лейденського університету в Нідерландах побудували першу математичну модель утворення хмари Оорта.

Хмара Оорта – гіпотетична сферична область Сонячної системи, що є джерелом довгоперіодичних комет. Інструментально існування хмари Оорта не доведено, проте багато непрямих фактів вказують на її існування.

Для того, щоб вивчити об’єкт, автори нової роботи об’єднали всю інформацію по всім окремим подіям, пов’язаним з хмарою Оорта, і побудували модель її формування протягом перших ста мільйонів років після утворення Сонячної системи близько 4,6 мільярда років тому.

Модель була зроблена так, що остаточний результат кожної попередньої події був прийнятий в якості відправної точки для подальшого. Таким чином різні деталі головоломки вдалося зв’язати одну з одним і відобразити всю еволюцію хмари Оорта.

В результаті з’ясувалося, що хмара – це залишок протопланетного диска з газу і сміття, з якого виникла Сонячна система близько 4,6 мільярда років тому. Комети походять з двох джерел: одні виникли навколо Сонця, інші прийшли з зовнішніх зоряних систем.

“За допомогою наших розрахунків ми показуємо, що хмара Оорта виникла як ніби в результаті якоїсь космічної змови. Для її утворення потрібні різноманітні взаємодії й правильна хореографія кожного процесу. Але воно логічно пояснюється історією зірок. Так що, хоча хмара Оорта і має складну форму, вона, швидше за все, не унікальна”, – твердить Саймон Портегіс Цварт, перший автор статті, астроном і експерт з моделювання

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button