Всесвіт

Астрофізики виявили стародавні рукава в Чумацькому Шляху

Міжнародна група астрономів з Інституту наук про космос університету Барселони використовувала дані космічної місії Gaia для створення нової карти зовнішнього диска Чумацького Шляху.

скрін відео youtube.com

Команда проаналізувала дані Gaia, доступні з грудня 2020 року. Отримана карта показала багато раніше невидимих обертових ниткоподібних структур на краю диска. Вчені побудували чисельну модель, яка показала б формування таких структур, але багато чого досі залишається загадкою.

Одна з таких загадок полягає в тому, чим же можуть бути ці структури? Ймовірно, це залишки приливних рукавів диска Чумацького Шляху, що залишилися від галактик-супутників. Наша галактика зараз оточена 50 такими супутниками, а в минулому вона поглинула безліч інших галактик.

Однак є шанс, що не всі ці структури є справжніми спіральними рукавами. Можливо, вони являють собою гребені великомасштабних вертикальних деформацій в диску Чумацького Шляху – подібно брижі на воді.

Дані Gaia Laporte et al на цьому малюнку особливо добре видно ниткоподібні структури. Чим темніший колір, тим швидше рухається область. Придивившись, праворуч можна побачити карликову галактику в сузір’ї Стрільця, яка розривається на шматочки

Щоб розрізнити ці гіпотези і вибрати вірну, команда почала спостереження за допомогою телескопа Вільяма Гершеля на Канарських островах. Вони вивчатимуть властивості Зоряних популяцій у кожній підструктурі.

Цей регіон Чумацького Шляху маловивчений через пил, який сильно затуляє більшу частину Середньої площини галактики. І нехай пил впливає на світність зірок, їх рух все ще можна засікти — наприклад, за допомогою таких місій, як Gaia. Ймовірно, вона ще багато розповість нам про Чумацькому Шляху, його формуванні та еволюції.

Результати опубліковані в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society: Letters.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button