Всесвіт

Названа найнебезпечніша для Землі галактична катастрофа

Астрофізик Димитра Атрі з Інституту космічних наук «Блю Марбл» оцінив можливі втрати Марсом атмосфери в результаті глобальних космічних катаклізмів. Представлені вченим оцінки дозволяють назвати найнебезпечнішу для газової оболонки Землі галактичну подію. Препринт дослідження опублікований на сайті arXiv.org.

9c8c3fa3b32d1ccc5eec56427787caf1

Вчений розглянув чотири основні сценарії космічного впливу на марсіанську атмосферу: спалах наднової, що розташована поряд, потужний галактичний гамма-сплеск, проходження крізь хмару міжзоряного пилу і сонячний суперспалах. Найбільш згубним для атмосфер планет стало б передостання з перерахованих подія. Вона б привела до втрати близько відсотка газової оболонки.

Свої розрахунки вчений навів для Марса, маса газової оболонки якого дорівнює 2,5 на десять в 16-й ступеня кілограм. Суперспалах зменшив б її масу на 950 тонн, галактичний гамма-сплеск — на 14 тисяч тонн, потік частинок від наднової (на відстані 30 парсек від планети) — на 32 тисячі тонн і проходження крізь хмару міжзоряного пилу — на 101 мільярди тонн.

Наведені оцінки автор отримав за допомогою чисельного моделювання методом Монте-Карло, який передбачає використання останніх даних про будову верхніх шарів марсіанської атмосфери, отриманих, зокрема, автоматичною станцією MAVEN (Mars Atmosphere and Volatile EvolutioN), яка досліджує атмосферу Червоної планети з 2014 року.

Кнопка «Наверх»
Закрыть