Наука

Вид відбитків пальців пов’язаний з генами, які серйозно впливають на розвиток плода

Відбитки пальців пов’язані з генами розвитку кінцівок, які мають вирішальне значення для розвитку плода.

Дослідники провели найбільш повний аналіз відбитків пальців і з’ясували, що на їх зовнішній вигляд впливають гени, відповідальні за розвиток кінцівок, а не за малюнок шкіри. Дослідження може допомогти вченим краще зрозуміти зв’язок між генами та фенотиповими рисами у людей.

Хоча відбитки пальців унікальні, проте їх малюнки діляться на три великі групи — дуга, петля і завиток. Ці борозни і виступи починають формуватися на пальцях рук і ніг плода після третього місяця вагітності. Вчені раніше прийшли до висновку, що відбитки пальців потенційно еволюціонували, щоб допомогти людині захоплювати об’єкти і відчувати їх текстуру. Але як саме формуються ці візерунки, невідомо.

Автори нової роботи відсканували ДНК понад 23 тис.осіб з різних етнічних груп і виявили, що щонайменше 43 області геному пов’язані з відбитками пальців. Один з найбільш впливових регіонів, здається, регулює експресію гена під назвою EVI1, він відіграє важливу роль у розвитку ембріональних кінцівок.

Щоб перевірити своє відкриття, команда модифікувала ДНК мишей так, щоб експресія гена EVI1 була знижена. Вони виявили, що у мишей зі зниженою регуляцією EVI1 на пальцях з’явилися аномальні шкірні візерунки.

Аналіз даних, зібраних у людей, показав, що відбитки пальців генетично корелюють з довжиною пальця. Наприклад, люди з “завитками” на мізинцях, як правило, мають довші мізинці. І ця кореляція тісно пов’язана з генами, що беруть участь у розвитку кінцівок.

“Ми точно не знаємо, як гени формують візерунки відбитків пальців, але це може бути пов’язано з силою росту ембріональної тканини. Вона називається воларними подушечками і грає важливу роль у формуванні різних візерунків відбитків пальців,” – говорить Джинсі Лі, генетик з Інституту феномену людини при Університеті Фудань в Шанхаї

За словами Лі, у міру зростання рук плода долоні і пальці будуть розтягуватися і подовжуватися. Тому завиток може перетворитися в петлю.

Примітно, що попередні дослідження показали, що EVI1 пов’язаний з ризиком лейкемії, і в деяких дослідженнях зазначалося, що люди з великою кількістю завитків більш сприйнятливі до цього захворювання, підкреслює Лі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button