Наука

У дітей, народжених у пандемію, виявили відставання у рухових та когнітивних навичках

Дослідники зі США провели експеримент і з’ясували, що шестимісячні немовлята, народжені в перший рік пандемії, набирають низькі оцінки за когнітивними та руховими навичками.

Image by Iuliia Bondarenko from Pixabay

У серпні минулого року інші вчені вже заявляли про низький IQ дітей, народжених у пандемію. Рівень їх інтелектуальних здібностей виявився більш ніж на 20 пунктів меншим, ніж той же показник, що спостерігався протягом 10 років до цього у малюків, яким пощастило народитися до світового спалаху Covid-19. Щоправда, тоді робота була опублікована лише в базі препринтів.

На цей раз фахівці з Колумбійського та Каліфорнійського університетів, а також Психіатричного інституту штату Нью-Йорк (США) провели інше дослідження та опублікували його результати в журналі JAMA Pediatrics.

У роботі взяли участь 255 дітей, які народилися в лікарні Моргана Стенлі в Нью-Йорку з березня по грудень 2020 року, а також 62 дитини, які з’явилися на світ до пандемії. Майже половина матерів, які брали участь у дослідженні, під час вагітності перенесли коронавірусну інфекцію, хоча більшість із них перехворіли у легкій чи безсимптомній формі.

Відомо, що немовлята, народжені від матерів, які перенесли вірусну інфекцію під час вагітності, мають високий ризик розвитку патологій нервової системи та мозку. Тому вчені припускали, що виявлять деякі зміни у розвитку такої у дітей, матері яких хворіли на Covid-19, будучи вагітними. Дослідники були дуже здивовані, коли не знайшли жодного зв’язку між перенесеною коронавірусною інфекцією у матерів та патологіями нервової системи у дітей.

Зате пандемія вплинула на рухові і когнітивні навички таких малюків. Це показали результати опитувальників для оцінки розвитку дитини, на які відповідали матері. Вчені вважають, що велику роль тут зіграв величезний стрес, який переживали люди в перший рік поширення Covid-19. На це ж непрямим чином вказує те, що будь-яких значущих відмінностей у розвитку дітей, матері яких заразилися коронавірусом під час вагітності і у яких його не було, не виявлені.

Дуже великих відмінностей в показниках таких навичок між дітьми, народженими до пандемії і під час неї, втім, теж не знайшли. Йдеться лише про більш високу частоту затримок у розвитку вищеназваних функцій, невеликих зрушеннях в середніх балах між тими та іншими дітьми.

Однак навіть ці невеликі зміни, на думку дослідників, вимагають більш пильної уваги, оскільки на рівні цілих держав вони можуть мати значний вплив на охорону здоров’я та здоров’я населення в цілому. Це відомо з досвіду інших пандемій і стихійних лих.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button