Всесвіт

Астрофізики зрозуміли, як відрізнити чорну діру від кротової нори

Деякі чорні діри можуть бути кротовими норами, вважають дослідники. Комп’ютерне моделювання показало, чим відрізняються ці космічні об’єкти.

Дослідники з Софійського університету в Болгарії провели комп’ютерне моделювання світла, що проходить через Кротову нору. Результати показують, що існує невелика різниця в поляризації між ними та чорними дірами.

У космічній фантастиці кротові нори представляють у вигляді тунелю, по якому мандрівники можуть переміщатися між двома точками в просторі-часі. Загальна теорія відносності допускає існування таких об’єктів, правда по ним навряд чи може відправитися великий об’єкт. Прохідні кротові нори повинні бути заповнені екзотичною матерією з негативною щільністю енергії, що створює сильне гравітаційне відштовхування і перешкоджає схлопування нори.

Хоча існування кротових нір було передбачено більше століття тому, дотепер вченим не вдавалося спостерігати жоден з таких об’єктів. У своїй роботі астрофізики вивчали гіпотетичну статичну прохідну Кротову нору, яка не розвивається і не обертається. Вони змоделювали світло, випромінюване диском, що оточує цю червоточину, і проаналізували його поляризацію. Крім того, дослідники вивчили, як буде поляризоване світло, яке розсіює такий об’єкт.

Ілюстрація кротової нори. Зображення: Panzi, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Астрофізики порівняли пряме зображення кротової нори з моделлю поляризації світла, випромінюваного диском, що оточує статичну чорну діру. Вони виявили, що ці зображення майже ідентичні, а інтенсивність та напрямок поляризації відрізняються менш ніж на 4%.

Однак непрямі зображення (створені світлом, яке об’єкти розсіюють, а не випромінюють) були різними. Картини поляризації на них були схожі, але спостережувані радіуси об’єктів значно відрізнялися. Інтенсивність поляризації кротових дір також була на порядок більшою на непрямих зображеннях, ніж у чорних дір.

Дослідники вважають, що ряд об’єктів, які вважаються чорними дірами, можуть представляти такі кротові нори. Знаючи зовнішні ознаки, можна розробити масштабне дослідження, яке допоможе вперше підтвердити існування тунелів у просторі-часі, додають вони.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments