Всесвіт

Перше фото Європи зблизька: як виглядає супутник Юпітера (фото)

Мета космічного апарату “Юнона” – вивчити Юпітер, найбільшу планету Сонячної системи. Так, в 2022 році він вже надсилав фотографії планети, де видно цікаві деталі, а тепер людство може розгледіти поблизу Європу — супутник Юпітера.

Космічний зонд “Юнона” зробив перші фотографії Європи — супутник Юпітера — з рекордно близької відстані: за 352 кілометри від об’єкта. Зближення відбулося 29 вересня, а раніше тільки 2 космічних апарати підлітали до Європи ближче, ніж на 500 км: так, зонд Galileo в 2000 році знизився до 351 км, але фотографій не послідувало.

3D-модель космічного простору nasa.gov Супутник Європа – в центрі

Нині апарат “Юнона” досяг відстані 352 кілометрів і пролетів зі швидкістю 23,6 кілометра в секунду. 2 години зонд зміг вести спостереження, необхідні дослідникам Землі для визначення складу поверхні і розуміння внутрішньої структури супутника Юпітера.

Довгоочікуване фото Європи Fernando Garcia Navarro / NASA, nasa.gov

Повідомляється, що отримана інформація допоможе спланувати і організувати місію Europa Clipper, яку розраховують почати в 2024 році: в завданнях — пошук слідів можливого позаземного життя на крижаній поверхні супутника Європа і під нею.

3D-модель космічного простору nasa.gov Зонд Juno в центрі

Європа – шостий за величиною супутник в Сонячній системі, трохи менше Місяця, земного супутника. Вчені припускають, що під крижаною оболонкою Європи товщиною в кілька миль знаходиться солоний океан, що і викликає питання про потенційні умови, здатні підтримувати життя.

У самого ж Юпітера-79 тільки відомих супутників, а зонд «Юнона» вивчає відносини між деякими з цих «Місяців» і їх планетою-господарем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments