Всесвіт

Дослідження показали нову небезпеку для здоров’я космонавтів

Нові дані повідомляють, що організм астронавтів виводить менше натрію в космосі, ніж на Землі. Це відкриття може мати наслідки для здоров’я серця майбутніх космічних мандрівників.

Минулі дослідження показують, що вивчення космосу створює цілий ряд ризиків для здоров’я людей, впливаючи на мозок, очі й кістки. Космічні подорожі надають особливо помітний вплив на серцево-судинну систему.

Відсутність гравітації призводить до того, що організм виробляє менше крові та води, це своєю чергою стає причиною зневоднення по поверненню на Землю.

Нове дослідження присвячене серцевим натрійуретичним пептидам, гормонів, які допомагають організму виводити натрій через сечу. Вчені заявили, що це перша робота, в якій проводилося вимірювання цих пептидів у астронавтів, що харчуються продуктами з високим і низьким вмістом натрію в космосі і на Землі.

У дослідженні взяли участь вісім чоловіків, кожен з яких споживав їжу з низьким вмістом натрію, так і з високим (і в космосі, і на Землі). Дієта з низьким показником становила 2 грами в день, а з високим — 5,5 грама. Крім того, 16 космонавтів були обстежені на предмет зміни обсягу крові до, під час і після перебування в космосі.

Результати показали, що під час перебування в космосі астронавти виділяли менше натрію, а їх рівень серцевих гормонів був нижчий у порівнянні з тим, коли вони були на Землі, незалежно від того, на якій натрієвій дієті вони перебували.

Вчені коментують, що за короткий строк у шість місяців або менше жодна з цих змін не принесе шкоди. Однак вони змушують задуматися над тим, якими будуть довгострокові наслідки, якщо люди відправляться на Марс в трирічну подорож?

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button