Всесвіт

Астрофотограф зняв гігантську сонячну пляму зблизька (фото)

Видовище страхітливе. Через буйство зірки й активність її плям на Землі виникли найсильніші північні сяйва.

Мігель Кларо – професійний фотограф, письменник і науковий популяризатор з Лісабона, який створює вражаючі зображення нічного неба. Будучи фотопослом Європейської південної обсерваторії, членом організації The World At Night і офіційним астрофотографом заповідника Dark Sky Alqueva, він спеціалізується на астрономічних “небесних пейзажах”, які з’єднують Землю і нічне небо. Про це пише Space .com.

Хромосфера Сонця 10 травня 2024 року під час сонячної бурі, яка призвела до широкомасштабних полярних сяйв по всьому світу.джерело: Miguel Claro

На знімку зображено сонячну хромосферу, зафіксовану в особливий день, що увійшов в історію тут, на Землі, коли найсильніша геомагнітна буря за останні 20 років спричинила широке поширення північного сяйва в різних частинах нашої планети.

Фотографію було зроблено 10 травня 2024 року з території Dark Sky Alqueva в Португалії. Зображення з вищою роздільною здатністю і сповільнена зйомка показують хромосферу в русі, демонструючи не тільки гігантський виступ на сонячному лімбі, а й гігантську сонячну пляму AR3664, яка була неймовірно активною, спричинивши того самого дня кілька вивержень, спалахів і корональних викидів маси (КВМ).

Хромосфера Сонцяджерело: Miguel Claro
“Це був незабутній день. Вранці 10 травня я не міг собі уявити, що буду знімати в прямому ефірі зі своєї тераси зображення сонячної плями AR3664, звідки заряджені частинки сонячного вітру викидалися в бік Землі, – коментує фотограф. – Тоді я також не знав, що тієї самої ночі з різницею всього в кілька годин я збиратиму фотони за допомогою своєї дзеркальної камери і стану свідком прибуття заряджених частинок від монструозного КВМ, випущеного за кілька днів до цього”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button