Всесвіт

Загадкова «область мозку» на поверхні Марса

Космічне агентство NASA часто ділиться фотографіями Марса, але недавно воно опублікувало не звичний пейзаж з червоною і курною поверхнею, а знімок загадкової території під назвою «область мозку». Вона отримала таку назву через текстури і кольори, які віддалено нагадують звивини людського мозку. Дослідники не знають, що стало причиною утворення такої поверхні, але у них є припущення, що пов’язано з можливою наявністю на Марсі води.

Незвичайна текстура утворена на території під назвою Протонілус Менса, під поверхнею якої може бути обмерзла вода. Саме вона, на думку дослідників і є причиною утворення нерівностей. Швидше за все, западини виникають в процесі перетворення твердого льоду в пар. Дослідники впевнені, що таку поверхню можна зустріти і в інших областях середніх широт Червоної планети.

Знімок був зроблений за допомогою міжпланетної станції Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), яка почала функціонувати у далекому 2006 році. В якості камери використовувалася система HiRISE, яка за останнє десятиліття зробила понад 52000 високоякісних знімків Червоної планети. Наприклад, в кінці 2018 року під його погляд потрапив космічний зонд InSight.

Є думка, що процес формування текстури іде безупинно, проте дослідникам поки що не вдалося зафіксувати будь-яких змін. Можливо, в недалекому майбутньому камер вдасться зняти зміни, і NASA стане ближче до розкриття таємниці утворення дивної «області мозку».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button