Всесвіт

NASA: сьогодні хвиля потужного сонячного спалаху досягне Землі

Хвиля потужного сонячного спалаху найпотужнішого класу X, що відбулася на Сонце ще 29 березня, в середу, 2 квітня досягла Землі. Експерти попереджають, що вибух такої сили здатний вплинути на роботу GPS- навігації і систем зв’язку.

Нагадаємо, за даними космічного агентства NASA, де спалаху присвоєно рівень Х- 1, сонячна активність подібної потужності восени минулого року спровокувала неодноразові перебої в радіозв’язку на Землі. Аналогічні неполадки, прогнозують фахівці, можуть бути викликані і суботнім спалахом.

soniacnyi_spalah

Слід нагадати, вибух потужності Х- 1 ідентичний детонації тисячі ядерних бомб. Чим вищий даний показник, наступний за літерою Х, тим сильніше спалах на поверхні Сонця. Серед усіх типів вибухів Х – найпотужніший. Існують нижчі класи: В, С і М.

Читайте також: Сонячний спалах може спопелити нашу Землю

Найсильніший спалах на Сонці за останні роки відбувся на початку серпня 2011 року. Астрономи зафіксували його потужність згідно з класом X – 6.9. Експерти давно вже попереджали, що в перспективі спалахів на Сонці стане більше, а їх інтенсивність зростатиме. Це пов’язано з тим, що наближається пік 11 -річного циклу сонячної активності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button