Всесвіт

Астрономи дізналися, як народжувалися зірки в галактиці Фєрверків

В рамках нового дослідження вчені використовували дані космічного телескопа «Хаббл» і супутника Європейського космічного агентства Gaia.

Астрономи провели спостереження галактики Феєрверк, використовуючи дані космічного телескопа «Хаббл». Результати наглядової кампанії, представлені в репозиторії serverarXiv, допомогли вченим більше дізнатися про історію її зореутворення.

Галактику Феєрверків (також відому як NGC 6946) виявили в 1798 році. Вона знаходиться на відстані приблизно 25,5 млн світлових років. Її називають галактикою Феєрверків через незвично велику кількість спостережуваних наднових — приблизно в десять разів більше, ніж в Чумацькому Шляху.

Хоча на сьогодні вчені провели багато досліджень NGC 6946, дані про її швидкості зореутворення (star formation rate, SFR) занадто загальні, від трьох до 12 сонячних мас на рік.

Нові дані «Хаббла» допомогли вченим скласти карти просторового розподілу молодих зоряних популяцій і виміряти загальну недавню SFR майже всього молодого зоряного диска. Дослідження доповнили даними з супутника Європейського космічного агентства Gaia.

Карти швидкості зореутворення з просторовим розрішенням в галактиці феєрверків в залежності від часу. Джерело: Tran et al, 2023

Виявилося, що глобальна SFR в галактиці Феєрверків становила:

— 13,16 сонячних мас в рік в середньому за 25 млн років;

— 23,38 сонячних мас на рік від 16 до 25 млн років тому;

— 5,31 сонячних мас на рік за останні 10 млн років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button