Всесвіт

Дослідження: інопланетяни не відвідують нашу Сонячну систему, тому що вважають Сонце нудним

Чи побачимо ми коли-небудь інопланетян?

Американські вчені прийшли до висновку, що інопланетяни не відвідують Сонячну систему, позаяк Сонце для них занадто нудне.

Італійський фізик Енріко Фермі на основі формули астронома Френка Дрейка сформулював тезу, яка зараз відома як парадокс Фермі: в нашій Галактиці сотні мільярдів зірок, і, найімовірніше, біля деяких з них виникли цивілізації, як це сталося з Сонячною системою; тоді чому людство досі не побачило ніяких слідів інопланетних істот?

Вчені з космічного інституту науки Blue Marble і американського університету в США прийшли до висновку, що не всі типи зірок бажані для технологічної цивілізації. Зірки з малою масою, особливо зірки K-карликів, є найкращими мішенями міграції для довгоживучих цивілізацій. Їх стаття була опублікована в журналі Astrophysical Journal.

“Ми припускаємо, що цивілізація, яка розширюється, оселиться в маломасивних системах K – або M-карликів, уникаючи зірок з більшою масою, щоб максимізувати тривалість життя в галактиці», – написали автори.

K-карлики і M-карлики довгоживучі. Навіть для надзвичайно розвиненої цивілізації колонізація іншої сонячної системи потребувала б багато ресурсів. Навіщо витрачати ці ресурси на нашу систему, яка може проіснувати недовго? За оцінками вчених, Сонцю залишилося існувати всього близько 7 млрд років, тому воно не привабливо для позаземної цивілізації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments