Всесвіт

Вчені згенерували вид Місяця на весь 2021 рік (відео)

Вчені з НАСА представили анімацію, на якій видно, як буде виглядати Місяць протягом всього 2021 року. Є два варіанти перегляду – з Північної та Південної півкулі Землі.

Дослідники з НАСА представили анімацію про те, як вид Місяця буде змінюватися протягом 2021 року. Агентство опублікували дві анімації в 4K – одна з них відповідає Північній півкулі Землі, а друга – Південній. Кожна з них триває по п’ять хвилин.

Вони пояснили, що завдяки місячній лібрації, ми можемо бачити трохи більше 50% супутника. Протягом року дослідники можуть спостерігати до 59% поверхні нашого супутника. Місяць має невелике коливання з півночі на південь, а також невелике коливання зі сходу на захід, і ці рухи змінюють те, яку частину Місяця ми можемо бачити в конкретний момент.

Вчені також зможуть спостерігати повільне коливання супутника Землі. Саме це явище дозволяє в різні моменти часу бачити місячний диск в різних положеннях. На відео можна помітити всі чотири види коливання: по довготі, за широтою, добовій лібрації і фізичної лібрації.

Для цього потрібно звернути увагу на те, як Місяць збільшується в розмірах, а потім зменшується. Це відбувається тому, що орбіта Місяця має апогей і перигей; це вказує на те, що об’єкт найбільш віддалений або наближений до Землі. При цьому швидкість обертання Місяця залишається колишнім, але його орбітальна швидкість змінюється. У перигеї його орбіта швидше, а в апогеї трохи повільніше.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button