Всесвіт

Астрономи передбачили появу на небі найяскравішої зірки до кінця поточного сторіччя

Група американських астрономів виступила із заявою про те, що кінець нинішнього століття ознаменується появою на небі яскравої зірки. А з’явиться цей об’єкт в результаті того, що в системі «Стріла» очікується зіткнення двох великих небесних тіл.

Як стверджують вчені, вони спостерігають за подвійною зіркою під назвою V Sagittae. До складу цієї пари входять білий і червоний карлик, причому перший має досить сильну гравітацію, з-за чого поступово притягує «партнера». Астрономи контролюють зближення двох зірок за допомогою телескопів ще з кінця XIX століття.

Протягом усього цього періоду зазначена зоряна система ставала тільки яскравіше, більш того, в ній вже фіксувалися короткострокові спалахи підвищеної інтенсивності. Астрофізики у зв’язку з цим впевнені, що зближення зірок закінчиться тим, що одна з них повністю поглине другу, і в цей момент на небі буде спостерігатися яскравий вибух.

Жителі Землі, підкреслюють вчені, зможуть спостерігати це явище приблизно через шість десятків років. Вказати точну дату цієї події фахівці поки не можуть. Їм вдалося лише визначити, що вибух відбудеться в період з 2067 по 2099 роки.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button