Всесвіт

У центрі галактики є щось велике і важке – це не чорна діра

Використовуючи ефект гравітаційної лінзи, астрофізикам вдалося зареєструвати в самому центру Чумацького шляху масивний об’єкт – чи то величезну планету, то чи субзоряний об’єкт, коричневий карлик.

Нововідкритий об’єкт отримав назву OGLE-2016 BLG-1190Lb (коротко OGLE). Він в 13 разів масивніше Юпітера й обертається навколо зірки у 22 тисячах світлових років від Сонця, в густо заселеній зірками області галактичного центру.

OGLE не так масивний, як, наприклад, рекордно важкий коричневий карлик DENIS-P J082303.1-491201 b, який важить у 29 разів більше Юпітера. Але і тринадцятикратна перевага – це вже немало. Через величезну масу складно сказати, що OGLE таке. Район його «місця проживання» сповнений коричневих карликів – несформованих зірок, яким тільки зовсім небагато не вистачило маси для того, щоб почати термоядерну реакцію.

Якщо це все-таки планета, то вона дуже велика. А якщо коричневий карлик, то вчені будуть дуже здивовані, тому що коричневі карлики зазвичай не обертаються навколо інших зірок – а OGLE обертається. У будь-якому випадку питань це небесне тіло зберігає більше, ніж відповідей.

Дослідження буде опубліковано в Astronomical Journal. З препринтом можна ознайомитися в репозиторії arXiv.org.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button