Наука

Парки та ліси сильно впливають на психологічний розвиток дітей

Вчені попереджають, що близькість до паркових зон, а також поїздки на природу неймовірно важливі в дитинстві. Останнє дослідження показало, що психічне здоров’я і когнітивний розвиток дітей набагато кращий, якщо вони часто проводять час на природі.

Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Вчені з Великобританії вважають, що їх дослідження може вплинути на рішення з планування міських районів по всьому світу. Будівництво нових будинків в безпосередній близькості від парків і лісів може оптимізувати «переваги, пов’язані з когнітивним розвитком і психічним здоров’ям дітей».

Для свого дослідження фахівці вивчили анонімні дані 3568 дітей і підлітків у віці від дев’яти до 15 років з різних районах Лондона. Вони стежили за показниками дітей в період з 2014 по 2018 рік. Автори роботи не випадково вибрали таку вікову групу, оскільки це ключовий час у розвитку дитячого мислення і розуміння світу.

Автори вивчали зв’язок між даними анкетами, в яких повідомлялося про емоційні проблеми, погану поведінку, гіперактивність і проблеми з однолітками, і супутниковими даними, які вивчали середовище, в якому росла дитина.

Виявилося, що перебування на природі було пов’язано з більш високими показниками когнітивного розвитку і на 17% меншим ризиком емоційних і поведінкових проблем.

Автори кажуть, що звуки і запахи лісу працюють, як розслаблююча терапія. Однак причини, за якими ми відчуваємо психологічні переваги від природи, залишаються невідомими.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button