Всесвіт

Астрономи підтвердили зіткнення між Великою і Малою Магеллановими Хмарами

Якщо ви подивіться на небо вночі, перебуваючи в південній півкулі, ви побачите дві освітні хмари, що стоять осторонь від Чумацького Шляху. Ці хмари зірок є галактиками-супутниками Чумацького Шляху: Мала та Велика Магеланові Хмари (ММО і БМО). Використовуючи останні дані, представлені новим потужним космічним телескопом, астрономи з університету штату Мічиган виявили, що південно-східний регіон, або «крило», Малої Магелланової Хмари відходить від основного тіла цієї карликової галактики.

Це однозначно свідчить на користь того, що Мала і Велика Магелланові Хмари нещодавно зіткнулися. Результати роботи були опубліковані в The Astrophysical Journal Letters.

Зіткнення галактик

Разом з міжнародною командою Саллі Ой, професор астрономії Мічиганського університету, науковий співробітник Джонні Доріго Джонс вивчали ММО, намагаючись знайти «тікаючі» зірки, або зірки, які були викинуті зі скупчень всередині ММО. Щоб спостерігати за галактикою, вони використовували новітні дані космічного телескопа «Гайя» — нового орбітального телескопа, запущеного Європейським космічним агентством.

Gaia буде фотографувати зірки протягом декількох років, щоб намітити їх рух в реальному часі. Використовуючи ці дані, вчені зможуть виміряти, як зірки рухаються по небу.

«Ми шукали дуже масивні, гарячі молоді зірки — найгарячіші, освітленні зірки, які досить рідко зустрічаються», говорить Ой. «Краса Малої Магелланової Хмари і Великої Магелланової Хмари полягає в тому, що вони є окремими галактиками».

Вивчаючи ці дані, вчені також помітили, що всі зірки в Крилі — південно-східній частині ММО — рухаються в одному напрямку і з однією швидкістю. Це говорить про те, що ММО і БМО, ймовірно, зіткнулися кілька сотень мільйонів років тому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button