Всесвіт

Вчені порахували, скільки матерії в Чумацькому шляху

Нове дослідження вперше показало, що кількість речовини в Чумацькому Шляху менша, ніж вчені думали до цього часу.

Вивчаючи підпис швидкого радіосплеску з сусідньої галактики, астрономи виявили, що Чумацький Шлях має набагато менше речовини, ніж очікувалося.

Швидкі радіосплески – це сплески радіосигналів з глибокого космосу, які тривають лише кілька мілісекунд. Деякі з них відбуваються лише раз, в той час, як інші повторюються або випадковим чином, або періодично. Що саме викликає їх, залишається незрозумілим, але з сотнями подібних подій, зафіксованих з моменту їх першого відкриття в 2007 році, ми наближаємося до відповіді на це питання.

Для нового дослідження астрономи вивчили швидкий радіосплеск, вперше виявлений у березні 2022 року за допомогою Deep Synoptic Array (DSA) у Каліфорнії. Вчені простежили його до галактики, що знаходиться на відстані близько 163 мільйонів світлових років, і, знаючи цю відстань і напрямок, приходу сигналу, вчені змогли виміряти, наскільки сильно розсіявся сигнал, перш ніж він досяг обсерваторії. Це, в свою чергу, дозволило астрономам визначити, через яку кількість матерії пройшли радіосигнали під час своєї подорожі.

При цьому дослідники змогли підрахувати, скільки матерії міститься в навколо галактичному середовищі Чумацького Шляху (CGM) – гало пилу і газу, яке оточує всю нашу галактику. Це схоже на те, ніби ви світили ліхтариком крізь туман, щоб зрозуміти, наскільки він густий.

Виходячи з цього, вчені підрахували, що маса CGM Чумацького Шляху становить менше 100 мільярдів Сонць – набагато менше, ніж очікувалося. Насправді, у поєднанні з усією звичайною речовиною в решті галактики загальна маса Чумацького Шляху становить менше 60% від середнього значення для галактик.

То де все це має значення? Вчені кажуть, що це новий доказ підтверджує попередні гіпотези про те, що матерія часто викидається з галактик завдяки цілому ряду процесів, таких як зоряні вітри, спалахи наднових і надмасивні чорні діри.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button