Всесвіт

Астрономи побачили гігантську бурю на Нептуні

Мальовничі світанки та заходи являють собою чудове видовище для звичайних людей, однак для астрономів сутінки і світанкові години – це марна втрата часу для спостережень. Астрономи віддають перевагу темному нічному небу.

Однак Нед Молтер (Ned Molter), магістрант Каліфорнійського університету в Берклі, США, думає по-іншому. Він зміг показати в новому дослідженні, що спостереження деяких яскравих об’єктів у присмеркові години можуть дати надзвичайно цінну інформацію. Нед відкрив нову структуру в атмосфері Нептуна: бурю розміром із Землю.

«Спостерігати настільки яскраву бурю на настільки низьких широтах – це просто дивно, – сказав Молтер, який помітив цю бурю поблизу екватора Нептуна під час пробних спостережень за програмою «сутінкових» спостережень за допомогою обсерваторії ім. Кека, розташованої на вершині Мауна-Кеа, Гаваї. – Зазвичай ця зона є відносно спокійною, і ми спостерігаємо яскраві хмари лише в смугах середніх широт, тому бачити таку гігантську хмару, розташована прямо біля екватора – це дуже незвично».

Ця гігантська атмосферна структура простягається на 9000 кілометрів в довжину (1/3 радіусу Нептуна) і охоплює приблизно на 30 градусів як по широті, так і по довготі. Ця структура ставала помітно яскравішою в період з 26 червня по 2 липня, згідно зі спостереженнями Молтера.

Складено за матеріалами, наданими Каліфорнійським університетом у Берклі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button