Всесвіт

Зонд Hope знайшов на Марсі новий тип полярного сяйва: подивіться, як це виглядає

Спектрометр апарату Hope марсіанської місії Об’єднаних Арабських Еміратів виявив на планеті новий тип полярних сяйв – звивисте дискретне сяйво. Про відкриття повідомляється в Twitter космічної місії.

Image by janeb13 from Pixabay

Вчені місії Hope (“Надія”) зафіксували на Марсі новий тип полярних сяйв: звивиста “хвиля” майже досягає екватора планети. Дослідники вважають, що звивисте дискретне Полярне сяйво складається з довгих червоподібних смуг емісії збуджених електронів у верхніх шарах атмосфери. Ці лінії простягаються на тисячі км від денної до нічної сторони Марса.

Зображення: Hope Mars Mission, Twitter

Знімки були зроблені спектрометром ультрафіолетового випромінювання (EMUS) космічного апарату під час сонячної бурі. EMUS збирає дані на довжині хвилі 130,4 нм і показує, як електрони сонячного вітру впливають на атоми та молекули у верхніх шарах атмосфери планети. Дослідники відзначають, що це Полярне сяйво одне з найяскравіших і великих з усіх, зафіксованих місією на Марсі за рік спостережень.

Зображення: Hope Mars Mission, Twitter

Через відсутність глобального і наявності локальних магнітних полів на Марсі раніше спостерігали три типи полярних сяйв – протонні, дифузні і точкові. Точкове Полярне сяйво, як вважають дослідники, виникає над магнітними мінералами в корі планети. А протонне – це наслідок взаємодії між сонячним вітром і воднем в тонкій атмосфері планети.

Нове відкриття дослідники відносять до дифузного сяйва, однак, як відзначають самі вчені, природа цього процесу поки до кінця незрозуміла.

“У нас є ідеї, але немає чіткого пояснення того, чому ми спостерігаємо інтенсивне Полярне сяйво такої форми і в планетарних масштабах. Тепер у нас є можливість переглянути попередні спостереження Марса такими місіями, як Maven і Mars Express, щоб знайти підписи, які могли б уточнити останні спостереження Hope і, можливо, допомогти нам спробувати зрозуміти, що тут відбувається”, – говорить Роб Лілліс, член команди місії “Надія” з Каліфорнійського університету в Берклі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button