Наука

Кальмари здатні самостійно редагувати свою генетичну інформацію

Кальмари здатні самостійно редагувати свою генетичну інформацію. Відкриття зробили вчені з Морської біологічної лабораторії, його опис опубліковано в журналі Nucleic Acids Research.

У 2015 році вчені виявили, що кальмари «редагують» свою інформацію в РНК  — на порядок більше, ніж люди. Це дозволяє їм точно налаштувати тип білків, які будуть продукуватися в нервовій системі.

Досі дослідники вважали, що редагування відбувається в ядрі клітини, а потім модифіковані месенджерні РНК потрапляють у клітину. Однак нове дослідження показало, що це не так.

Редагування відбувається не тільки в ядрах нейронів, але і в аксоні — довгих, тонких нейронних проєкціях, які передають електричні імпульси іншим нейронам. Це перший відомий науці випадок, коли саморедагування генетичної інформації спостерігається за межами ядра тваринної клітини.

«Тепер ми показуємо, що кальмари можуть модифікувати РНК на периферії клітини. Це означає, що теоретично вони можуть модифікувати функцію білка для задоволення локалізованих потреб клітини. Це дає їм безліч можливостей для адаптації генетичної інформації», — стверджує Джошуа Розенталь, провідний автор дослідження

У людини дисфункція аксона пов’язана з багатьма неврологічними розладами. Відкриття учених може прискорити впровадження природного процесу редагування РНК на людях для терапевтичних цілей, пишуть автор роботи.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»