Всесвіт

Об’єкт пояса Койпера розкриває глибокі планетарні секрети

Поступово зонд НАСА «Нові горизонти» фокусує свою увагу на найбільш віддаленому космічному об’єкті, коли-небудь дослідженому космічним кораблем.

Объект пояса Койпера раскрывает глубокие секреты планетарного

Це давнє крижане тіло, відоме як Арокот, яке знаходиться далеко за Плутоном в кільці крижаних брил, що утворюють пояс Койпера. Вчені отримали у свої руки останні спостереження цього далекого світу, який значно просуває наше розуміння того, як формувалися планетарні тіла.

Вивчення Арокота

New Horizons пролетів поруч з Арокотом в січні минулого року, наблизившись до поверхні на 3500 км і зібравши детальні зображення і дані про його склад. Це показало картину гладкого, плоского світу, що складається з двох з’єднаних частин, який, як виявилося, знаходиться в первозданному стані, і добре підходить для вивчення того, як будівельні блоки планет, відомі як планетезималі, збиралися мільярди років тому.

«Арокот – це найбільш дальній, найпримітивніший і найдревніший об’єкт, коли-небудь досліджений космічним кораблем, тому ми знали, що у нього буде унікальна історія», – говорить головний дослідник New Horizons Алан Стерн з Південно-західного дослідницького інституту в Боулдері, штат Колорадо. «Він показує нам, як формуються планетезималі, і ми вважаємо, що результат знаменує собою значний прогрес у розумінні загального формування планетезималей і планет».

Вчені використовували дані від прольоту New Horizons, щоб сформувати уявлення про те, як сформувався Арокот, і в трьох нещодавно опублікованих статтях представляють те, що вони вважають відносно повною картиною. Команда вважає, що дві його частки колись були окремими тілами, які давним-давно почали повільно обертатися навколо один одного, а потім плавно зливалися разом протягом тривалого періоду часу.

Объект пояса Койпера раскрывает глубокие секреты планетарного

Вчені підозрюють, що це було викликано гравітаційним колапсом твердих частинок в первинній сонячній туманності, скупчення пилу і газу, яке, як вважають, породило сонячну систему. Додавання додаткової ваги до цієї теорії – однорідний колір і плоский склад поверхні Арокота, що вказує на те, що вона акуратно і повільно будується з “місцевих” матеріалів у сонячної туманності, які збираються разом.

Це йде всупереч з теорією про планетезимальні утворення, відомі як ієрархічна акреція, в якій різні віддалені частинки з різних частин туманності розбиваються разом з високою швидкістю.

«Подібно до того, як скам’янілості говорять нам про те, як види еволюціонували на Землі, планетезималі розповідають нам, як планети формуються в космосі», – говорить Вільям Маккіннон з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі. «Арокот виглядає так тому, що він виник не в результаті сильних зіткнень, а в більш складному танці, в якому складові його об’єкти повільно обертаються навколо один одного, перш ніж об’єднатися».

Вчені кажуть, що останні статті про Арокот, засновані на 10-кратно більшому обсязі даних, у порівнянні з опублікованими в минулому році, «майже виключають» теорію ієрархічного нарощування того, як було сформовано це тіло, і, відповідно, інші планетезималі, подібні йому.

Тим часом New Horizons продовжує спостерігати пояс Койпера, він летить крізь диск крижаних об’єктів зі швидкістю майже 50400 км/год. В найближчі кілька місяців команда буде використовувати телескопи тут, на Землі, щоб почати пошук інших об’єктів пояса Койпера, поруч з якими, New Horizons зможе пролетіти поблизу, якщо дозволять запаси палива.

Коротка анімація нижче покаже сучасний погляд на тривимірну форму Арокота.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button