Всесвіт

У космос відправили перший репрограмований супутник

Французька компанія Eutelsat повідомила про успішний запуск Quantum. Це перший супутник, чиї параметри можна редагувати в режимі реального часу.

У космос запустили перший у світі комерційний і повністю пере програмувальний супутник. Його запустили за допомогою ракети Ariane 5 у Гвіані, дослідники відзначають, що він дозволить відкрити можливості для нових, більш гнучких типів комунікації.

На відміну від звичайних моделей, які розробляються і жорстко прив’язуються Землі та не можуть бути перепрограмовані після виходу на орбіту, Eutelsat Quantum дозволяє користувачам адаптувати зв’язок до своїх потреб практично в режимі реального часу. Супутник вивели на орбіту приблизно через 36 хвилин після запуску.

Оскільки його можна перепрограмувати, перебуваючи на орбіті в фіксованому положенні на висоті 35 тис. кілометрів над Землею, Quantum зможе реагувати на мінливі потреби в передачі даних і безпечного зв’язку протягом всіх 15 років своєї роботи.

Модель Quantum вагою 3,5 тонни має вісім променів зв’язку, кожен з яких може бути модифікований для зміни зони покриття, а також потужності випромінюваного ним телекомунікаційного сигналу. За словами представників Eutelsat, за допомогою програмного забезпечення, що надається замовнику, ці зміни можна зробити «в лічені хвилини».

Це означає, що супутник можна використовувати для забезпечення мобільного покриття для рухомих об’єктів, таких як літаки або океанські судна, або для забезпечення покриття після стихійних лих або для разових заходів. У період зростаючого занепокоєння з приводу цифрової безпеки, а також можливого використання космосу в якості зброї, супутник Quantum здатний точно визначити походження сигналів і вжити заходів щодо усунення перешкод.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button