Всесвіт

Астрономи повідомили про зникнення майже ста зірок

Переглядаючи списки зірок столітньої давності з сучасно доопрацьованими даними, астрономи помітили близько сотні втрачених світил. Вчені розглядають версії від «спорадичних явищ» і колапсу ядра масивної зірки до Сфери Дайсона. Весь перелік астрономічних об’єктів опублікований видавничою компанією IOP Publishing в Астрономічному журналі.

«Без сумнівів, найбільш ординарною версією зникнення зірок вважається природний феномен, такий як надзвичайно активні червоні карлики або невдалі наднові, тобто зірки, які колапсують в чорну діру, уникаючи стадії потужного спалаху. Але ми виявили велику кількість відхилень, які дозволяють покластися на відомі нам процеси. Може бути, ці «зірки» припускають собою споруди технологічно сформованих цивілізацій», — цитують експерти.

Програма під найменуванням «VASCO» почалася в 2017 році. Її метою вважається відстеження об’єктів, які несподівано зникають або виникають на небі. У завершальному вивченні астрологи зіставляли список Військово-морської обсерваторії Сполучених Штатів Америки USNO-B1.0, позначений 1950-ми роками і включає близько млрд об’єктів (зірок і галактик), з нинішнім набором відомостей, включаючи вихід «Pan-STARRS1 DR1», виданий 3 роки тому. В цілому експерти виявили 150 тис. відсутніх в нинішніх каталогах зірок, з яких візуально досліджували 24 тис.. Більшість з них, згідно з теорією вчених, вважаються різними артефактами на астрономічних фотопластинках, не пов’язаними з астрофізичними об’єктами. Але приблизно 100 примірників, які помітні тільки на давній зйомці, не вийшло розтлумачити дефектами техніки.

«Ми перевіряли інформацію і вилучили всі можливі варіанти, такі як астероїди і зірки-утікачки», — фіксують астрономи.

Чи можуть «зниклі» бути галактичними суднами, завбільшки з Місяцем, які істотно відійшли від власного місця розташування, замислюються експерти. Таку думку вони вважають вкрай спірною, однак, воно безпосередньо пов’язане з гарячково обговорюваною Парадоксом Фермі.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»