Наука

В Теотіуакані знайдені артефакти цивілізації, що жила до ацтеків

Археологи з університету Бостона при проведенні розкопок у стародавньому місті Теотіуакані в Мексиці виявили фрагменти яскравих барвистих фресок, які були виготовлені задовго до появи ацтеків.

Про відкриття повідомляє Reuters. Фрагменти доацтекських фресок були виявлені на околиці стародавнього мегаполіса командою на чолі з Девідом Карбальо з Бостонського університету. Тобто там, де повинні були проживати найбільш бідні городяни.

Саме тому розкіш фресок вразила дослідників. Артефакти їм довелося буквально збирати по шматочкам. В результаті дослідники виявили барвисті зображення квітів і птахів. Крім того, вони відшукали майстерно вирізьблену кам’яну маску і шматочки обробленого нефриту.

Вчені вважають, що знахідки вказують на високий рівень життя в Теотіуакані – судячи з багатими на фрески околиці, навіть простолюдини там насолоджувалися “прекрасними речами в житті”. До речі, це місто було найбільшим в Америці. За оцінками дослідників, у свій час воно входило до шістки найбільших міст світу.

Виявлені археологами фрески доводять, що мегаполіс процвітав приблизно з 100 року до н. е. до 550 року н. е. В ньому було безліч кам’яних багатоквартирних будинків. В період розквіту в Теотіуакані проживало понад 100 тисяч осіб. Повсякденне життя більшості з них була набагато краще, ніж у їхніх сучасників у Стародавньому Єгипті і Римі, де життям насолоджувалася лише еліта.

Ще одним відкриттям команди археологів стала майстерня по виробництву виробів з обсидіану. Дослідження показало, що вона була досить великою. За найскромнішими оцінками за час її існування місцеві майстри виготовили до 200 тисяч обсидіанових лез.

Ймовірно, цей район був ремісничим. І це ще один аргумент на користь гіпотези про високий рівень життя в мегаполісі. Вважається, що Теотіуакан був покинутий в VII столітті, а точна причина, з якої його залишили жителі, досі не встановлена.

Існують гіпотези про іноземне вторгнення, епідемії, хвороби і зміну клімату. Відомо, що ацтеки прийшли в це місто, коли воно вже було зруйноване і простояло безлюдним кілька століть. Свої споруди вони зводили на руїнах, що залишилися з часів більш древньої цивілізації.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button