Всесвіт

Астрономи розкрили таємниче походження метеорного потоку Гемініди

Дослідники використовували спостереження місії космічного зонда «Паркер», щоб пояснити походження незвичайного метеорного потоку.

Більшість метеорних потоків — виникають з осколків льоду і пилу, залишених кометами, але Гемініди, пов’язані з астероїдом (3200) Фаетон. Астрономи з Прінстонського університету використовували дані сонячного зонда «Паркер» і комп’ютерне моделювання для аналізу незвичайного потоку. Аналіз показав, що ці метеори пов’язані з космічною катастрофою: зіткненням астероїда з іншим тілом або вибухом газу.

Коли комета наближається до Сонця, вона стає гарячішою, лід на поверхні вивільняє хвіст газу, який, в свою чергу, захоплює за собою маленькі шматочки льоду і пилу. Цей матеріал продовжує слідувати за кометою. Повторюючись при кожному наближенні комети, цей процес поступово заповнює орбіту крихітними осколками, утворюючи метеорний потік.

Астероїди, подібні (3200) Фаетон, складаються з каменю і металу. Тому вони, як правило, не схильні до впливу сонячного тепла. Щоб дізнатися про походження потоку Гемінід, астрономи використовували дані сонячного зонда «Паркер» для моделювання трьох можливих сценаріїв формування метеорів, а потім порівняли отримані моделі з результатами спостережень.

Зонд «Паркер» періодично наближається до Сонця на рекордно близьку відстань. Це дало можливість дослідникам отримати докладні дані про частки пилу, які втрачають астероїди і комети. Хоча зонд не вимірює частинки пилу безпосередньо, він може фіксувати їх: рух космічного корабля відкидає порошинки, і такі високошвидкісні удари створюють плазмові хмари. Ці ударні хмари виробляють унікальні сигнали зміни електричного потенціал, які вловлюються декількома датчиками зонда.

Дослідники змоделювали три різні сценарії: ланцюжки подій, які будуть відбуватися відповідно до законів фізики, і як вони будуть фіксуватися зондом «Паркер». Сценарії включали: відділення частинок з нульовою відносною швидкістю, з прискоренням і кометне походження метеоритів.

Аналіз показав, що найкраще з результатами спостережень узгоджується модель, при якому на астероїді відбувається раптовий прискорений викид матеріалу. Це означає, що, швидше за все, що потужна подія, така як високошвидкісне зіткнення з іншим тілом або вибух газу, створило Гемініди.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button