Всесвіт

Китай розмістить на орбіті величезну електростанцію

Китай, як і Японія, збираються запустити в космос сонячну електростанцію розміром більше, ніж МКС. Станцію планується розмістити на висоті 36 000 кілометрів над поверхнею Землі. Китайські вчені вважають, що це дозволить вирішити енергетичну кризу на нашій планеті.

01-04-15-foto-600x338-1

Експериментальна космічна сонячна електростанція буде побудована і розміщена на орбіті Землі до 2030 року, а готова до комерційної експлуатації – до 2050 року, пише IBTimes. За будівництво орбітальної електростанції виступив 93-річний академік Китайської академії наук і член Міжнародної академії астронавтики Ван Сіцзі, що присвятив дослідженню космічних технологій більше 50 років свого життя.

Економічно життєздатна космічна електростанція буде дійсно гігантських розмірів, загальна площа сонячних панелей складе 5-6 тисяч квадратних кілометрів, – повідомив Сіцзі.

За словами експертів, така станція зможе збирати сонячну енергію 99 відсотків часу. Космічні сонячні панелі зможуть генерувати в десять разів більше електрики, ніж аналогічні наземні панелі на одиницю площі.

Вироблювана електроенергія перетворюватиметься на мікрохвилі або лазерний промінь для передачі на колектор, розташований на Землі. Проект стане економічно вигідним, як тільки ефективність передачі енергії перевищить 50 відсотків.

Ідея будівництва космічної електростанції була вперше описана в науково-фантастичному оповіданні Айзека Азімова «Логіка» (Reason) в 1941 році.

Як говорить Сіцзі, який розробив першу китайську ракету-носій більше 40 років тому, однією з головних перешкод у реалізації такого масштабного проекту є необхідність використання недорогої, але важкої ракети-носія, а також створення дуже тонких і легких сонячних батарей.

Читайте також: В Японії планується будівництво найбільшої плавучої електростанції

Китай також висловив бажання розробити нове покоління ракет-носіїв важкого класу.

Очікується, що орбітальна космічна електростанція допоможе зменшити забруднення повітря від викидів численних станцій, що працюють на викопних видах палива. На сьогоднішній день Китай є найбільшим у світі споживачем енергії. Крім того, країна посідає перше місце за обсягом викидів парникових газів в атмосферу.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button