Наука

Астрономи розповіли, чому людству загрожує знищення

Фізичні процеси, що відбуваються всередині Сонця, можуть прискорити кінець цивілізації на Землі. Астрономи розповіли, чому людству загрожує знищення з боку світила.

Астрофізик з Гарвардського університету Абрахам Леб відомий в науковій спільноті не тільки як дослідник чорних дір, але і як затятий шанувальник міжзоряної колонізації. Він є учасником проєкту Breakthrough Starshot, який розробляє космічні кораблі. Причиною такого захоплення експерт називає безвихідний кінець цивілізації в разі невдачі в удосконаленні польотів у космосі. В першу чергу, катастрофа може виходити з боку Сонця. Вже зараз людство може спостерігати негативні наслідки глобального потепління, яке з часом буде посилюватися.

Відомо, що кожна зірка у Всесвіті має певну тривалість життя. Залежно від маси і хімічних елементів, що містяться в ній, небесні тіла можуть збільшитися до нечуваних розмірів, вибухаючи у вигляді наднових. Сонце чекає інша доля — оскільки воно є порівняно невеликим, останні роки зірка проведе у вигляді червоного гіганта, який скине свої зовнішні шари атмосфери. В результаті — все життя на Землі може зникнути з-за різкого підвищення температур і радіації. На місці світила залишиться тільки білий карлик і нова туманність. Тому вчені наполягають на розвитку технологій для уникнення подібного кінця цивілізації.

Кнопка «Наверх»