Здоров'я

Сухі мозолі можуть розповісти про розвиток раку стравоходу

Фахівці Інституту королеви Марії (Лондон) встановили, що сухі мозолі на ногах можуть з’явитися не тільки через незручне або неякісне взуття, але і ще через більш небезпечну причину. Такою причиною британські вчені називають рак стравоходу.

Співробітники інституту займалися вивченням гена iRHOM2, який пов’язують з підвищеним ризиком розвитку спадкових форм онкологічних захворювань стравоходу. Крім того, цей ген, підкреслюють вчені, відповідає за вироблення кератину, який входить до складу нігтів і волосся. У ході дослідження фахівці звернули увагу на те, що у мишей, на яких проводилися досліди, з більш тонкою шкірою на лапах даний ген залишається активним. Згодом були проведені додаткові дослідження, які допомогли встановити, що у людей, які страждають на рак стравоходу, нерідко спостерігаються ділянки з огрубілих кошів на долонях і стопах. Ці явища вчені пов’язують з активністю гена, який може спровокувати вироблення кератину в настільки великих кількостях, що він просто не дає шкірному покриву своєчасно оновитися.

Саме з цієї причини, стверджують автори дослідження, помітно огрубілі ділянки шкіри на підошвах і в інших місцях вимагають негайного звернення до онколога для додаткового обстеження.

Кнопка «Наверх»
Закрыть