Головна / Здоров'я / Сухі мозолі можуть розповісти про розвиток раку стравоходу

Сухі мозолі можуть розповісти про розвиток раку стравоходу

Фахівці Інституту королеви Марії (Лондон) встановили, що сухі мозолі на ногах можуть з’явитися не тільки через незручне або неякісне взуття, але і ще через більш небезпечну причину. Такою причиною британські вчені називають рак стравоходу.

Співробітники інституту займалися вивченням гена iRHOM2, який пов’язують з підвищеним ризиком розвитку спадкових форм онкологічних захворювань стравоходу. Крім того, цей ген, підкреслюють вчені, відповідає за вироблення кератину, який входить до складу нігтів і волосся. У ході дослідження фахівці звернули увагу на те, що у мишей, на яких проводилися досліди, з більш тонкою шкірою на лапах даний ген залишається активним. Згодом були проведені додаткові дослідження, які допомогли встановити, що у людей, які страждають на рак стравоходу, нерідко спостерігаються ділянки з огрубілих кошів на долонях і стопах. Ці явища вчені пов’язують з активністю гена, який може спровокувати вироблення кератину в настільки великих кількостях, що він просто не дає шкірному покриву своєчасно оновитися.

Саме з цієї причини, стверджують автори дослідження, помітно огрубілі ділянки шкіри на підошвах і в інших місцях вимагають негайного звернення до онколога для додаткового обстеження.