Всесвіт

Астрономи створили найбільшу карту неба: в ній більше мільярда галактик (фото)

Астрономи, використовуючи зображення, отримані з Національної обсерваторії Кітт-Пік і Міжамериканської обсерваторії Серро Тололо, створили найбільшу в історії карту неба, що включає понад мільярд галактик.

галактики
Image by WikiImages from Pixabay

Вчені підготували дев’ятий і останній випуск даних досліджень DESI Legacy Imaging Surveys. Нагадаємо, DESI розшифровується як Dark Energy Spectroscopic Instrument – спектроскопічний прилад темної енергії. Цей інструмент призначений для проведення спектрографічних астрономічних досліджень далеких галактик. Темна енергія – гіпотетична форма енергії, яка рівномірно заповнює весь простір Всесвіту, що виявляється в антигравітації, тобто гравітації, яка відштовхує, а не притягує масивні тіла. Була введена в математичну модель Всесвіту, щоб пояснити, з якої причини вона розширюється з прискоренням.

Публікація нових даних у вигляді карти неба з більш ніж мільярдом галактик закладає основу для нового п’ятирічного дослідницького проєкту DESI. Його мета – дати нове розуміння природи темної енергії. Карта вперше опублікована на засіданні Американського астрономічного товариства в січні 2021 року.

Протягом тисячоліть люди використовували карти, щоб розуміти й орієнтуватися в нашому світі та поміщати себе в контекст: ми покладаємося на карти, щоб показати нам, де ми знаходимося, звідки ми прийшли й куди ми йдемо. Астрономічні карти в величезному масштабі продовжують цю традицію. Вони визначають місцезнаходження Землі в космосі та розповідають історію і долю Всесвіту. Він буде розширюватися вічно, причому зараз цей процес прискорюється через темну енергію. Картування може допомогти пояснити, що таке темна енергія і чому вона існує.

Подивитися карту можна тут.

Астрономи створили найбільшу карту неба: в ній більше мільярда галактик

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button