Всесвіт

Вчені помітили загадковий диск біля «сплячої» чорної діри

Італійські вчені відкрили «сплячу» чорну діру, біля якої є загадковий газопиловий диск. Результати дослідження аномалії експерти розкрили в науковому журналі MNRAS.

Як заявив Стефано Б’янкі з італійського університету Рома-Тре, диск з пилу і газу навколо чорної діри став свідченням наявності «сплячого» квазара. Як відзначили дослідники, надмасивні чорні діри стоять у центрі практично кожної галактики і періодично поглинають зірки. Вчені впевнені, що чорні дірки не можуть накопичувати необмежену кількість матерії, тому накопичують її біля себе у вигляді диска надвисокої температури. У результаті спостережень за галактикою спірального типу NGC 3147 з’ясувалося, що її центральні регіони не приховані хмарою пилу і газу, що дозволило вивчати центр, використовуючи телескоп Hubble.

Вчені помітили розтягнуту структуру, що рухається з великою швидкістю і розташовується у горизонту подій. Експерти прийшли до висновку, що їм вдалося сфотографувати невеликий диск акреції і його газопиловий кокон. Для більш точного вивчення даного явища вчені мають намір відкрити інші «сплячі» галактики.

Кнопка «Наверх»
Закрыть