Всесвіт

Наймасштабніша фотографія Всесвіту

Важко уявити собі, наскільки великий Всесвіт насправді. Нове зображення від космічного телескопа «Гершель» Європейського космічного агентства пропонує нам відчути цю неймовірну величину. Кожна точка на цій фотографії являє собою цілу галактику.

Телескоп «Гершель», названий на честь британського астронома Вільяма Гершеля, діяв у період з 2009 по 2013 роки. Найбільший інфрачервоний телескоп в історії володів дзеркалом діаметром 3,5 метра, завдяки чому вловлював довгохвильове випромінювання від декількох найхолодніших і віддалених об’єктів у Всесвіті.

«Гершель» зміг отримати фотографію Північного галактичного полюса. Взявши за основу галактичні координати з нашою Сонячною системою в центрі, ЕКС зумів зазирнути за межі Чумацького Шляху в бік сузір’я Волосся Вероніки.

Це величезна відстань. Але на «Гершелі» був встановлений Приймач спектральних і фотометричних зображень, який спеціалізувався на картографуванні великих просторів космосу. Він зміг зафіксувати Північний галактичний полюс одночасно трьома фільтрами.

В результаті вийшла фотографія, чий реальний розмір практично неможливо уявити. В цій рамці зафіксовано скупчення галактик у Волоссі Вероніки, найщільніший кластер галактик, відомий людству. А значить, поглянувши на цю фотографію, ви можете побачити як мінімум тисячу різних галактик. Це свого роду рекорд, а уявити собі реальні розміри того, що ви зараз можете окинути одним поглядом, і зовсім не під силу ні одній людині.

ESA/ГЕРШЕЛЬ/SPIRE; M. W. L. SMITH ET AL

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button