Головна / Всесвіт / Під поверхнею Марса знайшли нові ознаки життя

Під поверхнею Марса знайшли нові ознаки життя

Вчені наблизилися до розгадки появи метану на Марсі ще на один крок. Їм вдалося отримати уточнені дані про присутність газу в атмосфері Червоної планети. Повідомляється, що це відкриття може довести існування під поверхнею Марса життя.

У новому дослідженні команда вчених з різних країн зафіксувала присутність в атмосфері Червоної планети слідів метану, який піднімається з глибини кратера Гейла, діаметр якого становить 154 кілометри. Більш того, кратер Гейла вважають одним з найдавніших – цей об’єкт має ударне походження і, за оцінками фахівців, був утворений приблизно 3,8 мільярда років тому.

Як показали результати проведеної роботи, концентрація метану в атмосфері Марса може змінюватися в залежності від сезону. Вчені навіть розрахували стійкі річні цикли подібних змін. Нарешті, відзначається, що рівень концентрації газу може також змінюватися протягом одних окремих марсіанських діб. В результаті було встановлено, що кожну добу кратер Гейла викидає в атмосферу близько 2,8 кілограма метану, джерелом якого, як вважають фахівці, можуть бути мікроби, що живуть під поверхнею планети. Саме це і дозволило зробити висновок про те, що в надрах Марса дійсно може ховатися справжнє життя.