Всесвіт

Астрономи виміряли величезну планету, що ховається далеко від своєї зірки

Вчені зазвичай не можуть виміряти розмір гігантських планет, схожих на Юпітер або Сатурн, які знаходяться далеко від батьківських зірок. Однак вченим Каліфорнійського університету в Ріверсайді (UCR) це вдалося.

Планета, яку вивчали астрофізики – GOT «EM-1b», приблизно в п’ять разів важче Юпітера. Вона знаходиться на відстані майже 1300 світлових років від Землі.

«Ця планета схожа на сходинку між планетами-гігантами нашої сонячної системи, які дуже далекі від Сонця, і іншими газовими гігантами, які набагато ближче до своїх зірок», – пояснює астроном UCR Пол Дальба, який керував дослідженням.

Про відкриття GOT «EM-1b» докладно розказано в статті, прийнятій для публікації в Astronomical Journal. Космічний телескоп НАСА Кеплер спочатку ідентифікував об’єкт, яким виявилася ця планета, в 2010 році. Потім Дальба і його команда використовували обсерваторію Мауна-Кеа з телескопом Кека на Гаваях, щоб визначити розмір і щільність планети. Також з’ясувалося, що газовому гігантові потрібно 218 днів, щоб облетіти батьківську зірку. Це на порядок більше, ніж у більшості гігантських екзопланет.

Земля має велику відносну стабільність, і астрономи вважають, що Юпітер може захищати нашу планету від інших об’єктів в космосі. Але оскільки такі планети, як Юпітер, дуже масивні, то можуть порушити орбіти, архітектуру і розвиток інших прилеглих планет.

Планети-гіганти мають тенденцію формуватися далі від своїх зірок і згодом наближатися. Дослідження планет, які поки знаходяться на віддалі, допоможе розумінню нашої Сонячної системи.

«Гігантські планети, далекі від своїх зірок, можуть допомогти відповісти на одвічні питання про те, чи є Сонячна система нормальною або нам очікувати її розвитку і наближення Юпітера, – пояснює планетарний астрофізик UCR Стівен Кейн – Ми не знаємо багатьох аналогів Юпітера і Сатурну. Такі планети важко знайти на віддалі від батьківських зірок ».

Дані про планети-гіганти, розташованих ближче до своїх зірок, часто важче інтерпретувати через випромінювання зірки.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button