Всесвіт

NASA опублікувало звуки, які «чує» марсохід під час космічного польоту

На сайті агентства з’явилася звукозапис з мікрофона на борту марсохода Perseverance. Апарат зараз здійснює політ до Червоної планети, а зафіксовані датчиком звуки – вібрації механізмів ровера.

©NASA/JPL-Caltech

Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) США оновило польотний «щоденник» марсохода Perseverance. У новому записі розмістили аудіофайл, на якому чути рівномірний гул і тихий шум. Це запис з мікрофона EDL, встановленого на борту ровера всередині корпусу. Зафіксовані звуки – судячи з усього, мірне «бурчання» системи охолодження радіоізотопного термоелектричного генератора (РІТЕГ).

Зараз марсохід знаходиться в неактивному стані, велика частина його обладнання виключена і активується тільки під час множинних перевірок. Запис звуків – теж частина однієї з них, як і зйомка фрагмента теплоізоляції задніх лівих камерою Hazcam. Знімок, складений з трьох кадрів, опублікували разом з аудіофайлом.

Природно, у відкритому космосі звукові хвилі поширюватися практично не можуть. Коливання неймовірно розріджених частинок в міжпланетному просторі невловимі для жодного мікрофона. І навіть у відносно щільній атмосфері Марса звуки майже не чути. Однак акустичні датчики на марсоході Perseverance встановили не для того, щоб відобразити шерех вітру по піску Червоної планети.

Оскільки звукові хвилі відмінно поширюються по твердим об’єктам, мікрофони потрібні NASA, щоб контролювати роботу механізмів ровера. Один з них встановили на інструменті SuperCam: він буде зчитувати клацання від включення лазера. А другий – EDL – призначений для запису процесу входу в атмосферу, зниження і посадки (Entry, Descent, and Landing sequence).

©NASA/JPL-Caltech

Мікрофон EDL включили, щоб заздалегідь зрозуміти, які звуки він записує в реальних умовах космічного польоту. На основі цієї інформації будуть оцінювати й те, що почують інженери після посадки ровера на Марсі. Безумовно, досвід попередніх місій показує, що і без аудіо можна отримати безліч даних про різні стадії польоту. Але звукова інформація може надати безліч корисних відомостей про стан активів конструкції робота процесах.

Perseverance запустили 30 липня 2020 року за допомогою ракети Atlas V 541 з мису Канаверал. Прибуття на Марс заплановано на 18 лютого 2021 року. Зараз ровер знаходиться в складі перелітного модуля і подолав вже більше половини шляху до Червоної планети. Як і його попередник – марсохід Curiosity, – апарат здійснить посадку за допомогою системи «небесний кран». Робот вагою майже тонну незадовго до торкання поверхні зависне над нею і буде спущений на тросах. А потім механізм м’якої посадки відлетить убік і розіб’ється.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button